İlkokul Haberler

  ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞININ 100.YILI NEDENİYLE RESİM YARIŞMASI

   DÜZENLEMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

*İLKOKUL-ORTAOKUL VELİ & ÖĞRENCİLERİ KATILABİLİR.

*35X50 RESİM KAĞIDI VEYA KARTON

*BOYALAR VE ARAÇ GEREÇ ATÖLYEMİZDEN VERİLECEKTİR.

*ÖNCEDEN ÇİZİM YAPARAK GELEBİLİRSİNİZ, BOYAMA YARIŞMA   ESNASINDA YAPILACAKTIR.

*KATILIM İSTEĞİNİZİ 27 MART 2019 TARİHİNE KADAR GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENLERİNE TESLİM ETMENİZİ RİCA EDERİZ.

 

Yarışma Detayları için BURAYA tıklayınız.
 

Çanakkale Zaferimizin 100.yılı nedeniyle düzenlediğimiz Etkinliklerimizden ilki olan 28 subat-1 Mart tarihlerinde 1915 den CUMHURİYET 'E Sergisini gerçekleştirdik.

 Türk tarihinin en önemli dönemlerinden biri olan Çanakkale Zaferi ve Türk halkının ulusal direnişini yansıtan Milli Mücadele dönemini görsellerle ve dönemin ruhunu anlatan tarihi objelerle öğrencilere öğretmek ve milli bilinci yaşatmak üzere hazırlanan 1915’ten Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisini okulumuzda ağırladık.   28 Şubat-1 Mart tarihlerinde yapılan etkinlik tüm okul öğrencilerini kapsayan bir sunumla başladı.  Öğrencilerimizin büyük bir heyecan ve ilgi ile gezdikleri sergide ise Çanakkale Savaşı’nda kullanılan gerçek savaş nesneleri, temsili şehitlik maketi, o döneme ait kıyafetlerle giydirilmiş askerler, Çanakkale Savaşı’nın ve Milli Mücadele döneminin ulusal direnişi örgütleyen halk kahramanları ve büyük komutanların maketleri ve onlara ait bilgiler, cepheye silah ve cephane taşınmasında kullanılan temsili kağnılar, fotoğraflar Türk tarihinin ulusal direnişini destansı bir dille öğrencilerimize yansıttı.   
 


 
 

 

 

 

          

  Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün İlkokul öğrencileri arasında düzenlediği "Enerji Verimliliği" temalı resim yarışmasında okulumuz 3A sınıfı öğrencisi Ayşe Ekin Gümüş Üsküdar ilçe 1.si  olmuştur. Tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 


  


 


 


 

  

 


 

 
 

 

       Pratik Matematik ekibinin okullarda eğitim sisteminin icine girmiş ve ders desteği olarak sınıf seviyelerine göre farklı yaş grupları için farklı konu başlıklarına göre uyguladığı bir pekiştirme atölyesidir. Öğrencilerimizin, müfredat programına uygun olarak belirlenen konu başlığına göre, pekistirme atölye calışmalarına katılmalarının öğrendikleri konuları pekiştirmesi, eğlenerek öğrenmesi ve matematik becerilerini geliştirmesi açısından çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.  26/27- Aralık 2018 tarihlerinde ilkokul öğrencilerimize  MATEMATİK SAATİ uygulaması yapılmıştır.

 

 
 

  ULU ÖNDERİM,

  İlke; temel düşünce, prensip, dünya görüşü demektir. Her toplumun kendine has bir amacı vardır. Toplumlar geleceğe yönelik çabalarında bu amaçtan hız alır ve güçlenirler. Amaçsız toplumlar, çağın gerisinde kalır. Türkiye senin ilkelerinin ışığında, çağdaş bir devlet olmuştur. Bizler, bu ilkeleri çok iyi biliyoruz, koruyoruz ve daima da koruyup, yaşatacağız.

  Ülkemizi, karanlıktan aydınlığa çıkaran toplumumuzu çağdaş yaşam biçimine kavuşturan ölümsüz önderimiz olarak, gönüllerimizdeki erişilmez yerin, asla değişmeyecek, sana olan sevgimiz, saygımız inancımız, artarak sürecektir. İlkelerini ve ideallerini daha ileriye götürmek için yeminliyiz.

  Yüksek huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.

 

 

ÖZEL DOĞAN İLKOKULU

ÖĞRENCİLERİ ADINA

OKUL MÜDÜRÜ

BERRİN NALCI

 
 

 

 

1-7 MART DEPREM HAFTASI-YEŞİLAY HAFTASI
4 MART DÜNYA CİNSEL İSTİSMARA KARŞI MÜCADELE GÜNÜ
8 MART  DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
8-14 MART BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI
14 MART TIP BAYRAMI
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
20 MART DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ
21 MART DÜNYA ŞİİR GÜNÜ-NEVRUZ BAYRAMI-DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ
21-26 MART ORMAN HAFTASI
22 MART DÜNYA ÇOCUK ŞİİRLERİ GÜNÜ-DÜNYA SU GÜNÜ
27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜ
27-2 NİSAN KÜTÜPHANE HAFTASI

 

 

 

 
 

ÜLKEMİZİN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMAK, BU GÜNÜ HAKKINDA YAŞAMAK BİZE YAKIŞANDIR!

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

4B SINIFI ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN RESİMLENMİŞTİR.

 

 

 Doğan Koleji Bilişim Teknolojileri dersi bünyesinde 2013 yılından itibaren  10-18 Ekim haftası Avrupa Kod haftasına katılmaktayız. 

Biz de bu sene 09-21 Ekim 2018 haftasında öğrencilerimizle Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmeni ESEN ERSAN SEVDİM rehberliğinde eğlenceli aktiviteler gerçekleştirecek ve öğrencilerimizin programlama yeteneklerini ateşleyecek etkinlikler düzenleyeceğiz. Yaş gruplarına göre Bilişim Teknolojileri ders saatleri içinde çeşitli yazılım programları ile öğrencilerin eğlenerek,oynayarak öğrenmesini hedefliyoruz.

 Ayrıntılı bilgi için: http://codeweek.eu/

1AB SINIFLARI ETKİNLİK FOTOĞRAFLARI:2AB SINIFLARI ETKİNLİK FOTOĞRAFLARI:

  

 

3AB SINIFLARI ETKİNLİK FOTOĞRAFLARI:

  

 

6AB SINIFLARI ETKİNLİK FOTOĞRAFLARI: