2018-2019

 '' 5.6.ve7. sınıflar arası yapılan Matematik Bilgi yarışması sorularının tamamını cevaplayan gruplardan B ve D grubu öğrencilerimiz Finalde sorulan yedek sorularla kıyasıya mücadele ederek berabere kaldılar ve iki grupta birinciliği paylaştılar. Birinci olan öğrencilerimiz ; 
7.sınıf Nevra Çakıroğlu  / Candeniz Fırıncıoğulları
6.sınıf Duru Üst             / Musa Gürden
5.sınıf Poyraz Ayakta    / Efe Kuzey Tuncer 
Öğrencilerimiz başarı plaketleri ile ödüllendirildi. Yarışmaya katılan diğer öğrencilerimiz de katılım sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. 

1AB sınıfları anlamlı ve kurallı cümle oluşturdu. Yapılan bu etkinlikle öğrenciler hem eğlenceli vakit geçirdiler hem de kurallı ve anlamlı cümlenin nasıl oluşturulması gerektiğini kendileri deneyimleyerek öğrendiler. 

6/B  sınıfından Ela Ural adlı arkadaşımızın Türkçe dersi proje ödevi olarak hazırladığı NOKTALAMA İŞARETLERİ OYUNU bizlerin keyifli zaman geçirmesini sağladı. Arkadaşımız bu oyunu tamamen kendisi tasarlayıp oluşturdu. Oynarken hem eğlenceli vakit geçirdik hem de noktalama işaretlerinin nerelerde kullanıldığını öğrendik. Bu keyifli oyunu  tasarladığı için Ela arkadaşımıza teşekkür ederiz.

 
 

6/A  sınıfından Duru Üst  adlı arkadaşımızın Türkçe dersi proje ödevi olarak kendi tasarladığı atasözü eşleştirme kartları ile hem eğlendik hem de yeni atasözleri ve onların anlamlarını öğrendik. Ezberlemek yerine oyunla öğrenmek bizim için çok daha etkili oldu. Bu keyifli oyunu  tasarladığı için Duru  arkadaşımıza teşekkür ederiz.
 

Adalet Eşitlik Özgürlük kavramlarını doğaçlama tekniği ile 4.sınıflar ile yaptığımız drama etkinliğiyle tartıştık. Sosyal Bilgiler Zümresi

 

   
 

6. Sınıflar ile Sosyal Bilimlere yardımcı bir bilim dalı olan “Nümizmatik” üzerine tartışarak
 öğrencilerimiz geçmişten günümüze kadar kullanılan demir,bakır,bronz,kağıt gibi hammaddeye sahip, kendilerinin getirdikleri paraları incelediler.İncelediğimiz paralar Türk,Yunan,Alman,Çek Cumhuriyeti gibi ülkelere ait iken bu paraların geçmişten günümüzüne değişimini inceleyerek yorumladık. 
Sosyal Bilgiler Zümresi 

Rehber öğretmenimiz Eda Özen tarafından 07.01.2019 tarihinde 2. 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri ile Arkadaşlık İlişkileri, Empati ve Zorbalık konusunda seminer gerçekleştirilmiştir.

 

 GEOMETRİK CİSİMLER OLDUK. MODELLERİ KULLANARAK KENDİMİZİ TANITTIK.
 

Aralık ayında yapılan turnuvamız sonuçlandı.

1. 7B Sınıfı

2. 6B sınıf

3. 8B Sınıfı
 

03.01.2019 tarihinde rehber öğretmenimiz Eda Özen 8. Sınıf öğrencilerimizle Hedefini Belirle etkinliği gerçekleştirdi.