2018-2019

Pi Günü Ünlü Matematik sabiti Pi sayısı anısına özel kabul edilmiştir ve her yıl 14 Mart’ta kutlanmaktadır. Pi saysı olan 3,14’e benzemesiyle 14 Mart (03/14) bütün Dünyada Pi günü olarak anılmasını sağlamıştır.

Biz de Matematik Zümresi olarak Pi günü etkinliklerimizle bu günü coşkuyla kutladık.İlk olarak Görsel sanatlar öğretmenimiz N. Mine Karaaba’nın Pi gününe özel çalışmalarından öğrencilerimize yaptırmış olduğu pi sayısının rakamlarından oluşan ‘‘Pİ CİTY’’  , ‘’Pİ RESFEBELERİ’’ ve ‘’ Pİ TEMALI TABAK TASARIMLAR’’ sergisini hazırladık. Ardından etkinliğimize eğlenceli oyunlarla devam ettik. Bugünün hatırası olarak çikolata ve pi günü hatırası rozetlerini  alan öğrencilerimiz bir etkinliği daha geride bırakmış oldular.

O HALDE 14 MART DÜNYA Pİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
 

 
 

Rehber öğretmen Eda Özen tarafından 7B sınıfı ile birlikte “İletişim Becerileri ve Sosyal Beceriler” etkinliği gerçekleştirildi.

  

  1. SINIF SEÇMELİ RESİM DERSİMİZDE ;BİLGİSAYAR OYUNLARI TASARIMCISI,ÖĞRETİM GÖREVLİSİ  VELİMİZ SAYIN KAYHAN KAPLAN BEY İLE ;

   * BİR KARAKTER NASIL TASARLANIR?

   * HAYAL GÜCÜ NEDİR?

   * TASARIM NEDİR?

   * KURGULAMA NEDİR?

   * 3D PROGRAMLARI

  * ALAN MESLEKLERİ NELERDİR? KONULU SAMİMİ ,KEYİFLİ VE FAYDALI ATÖLYE ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK.TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

      6 MART 2019..GÖRSEL SANATLAR
 

Geçtiğimiz bir hafta boyunca Akıl oyunları turnuvasında abalon , koridor ve mangala kategorilerinde ön eleme yarışmaları yapılmıştır.Bu  yarışmalar sonrasında finale kalan öğrencilerimiz kendi aralarında yeniden yarışarak birincilerimiz belirlenmiştir. 
Abalon oyun kategorisinde 6A sınıfından KAAN YAKAR ,
Koridor oyun kategorisinde 6A sınıfından BURAK ÖZSUNER 
Mangala oyun kategorisinde 7A sinifindan YUSUF ERGEN
Birinci olmuştur.
Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.
  

 ‘’ 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ’’ etkinlikleri kapsamında 5 Mart 2019 Salı günü okulumuzda İSTİKLAL MARŞINI EZBERE EN GÜZEL OKIUMA YARIŞMASI  düzenledik. Yarışmaya 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri katıldı. 6A sınıfından Eylül Neva Aydoğdu,  yarışmanın birincisi oldu. Kendisini kutluyoruz ve başarısının devamını diliyoruz.   Türkçe Zümresi
 

 

Bu hafta 6.sınıflarımızla tarsia yapboz parçaları ile rasyonel sayılar,cebirsel ifadeler veri analizi ile ilgili işlemler yaparak ortaya düzgün altıgen çıkan yapbozu tamamladık.Öğrencilerimiz öğretmenleri Büşra Erdoğmuş rehberliğinde hem eğlenceli soru çözümü yaptılar hem de grup halinde hareket ederek işbirlikçi yaklaşımları ile iletişimlerini pekiştirdiler.
 

 

Türk tarihinin en önemli dönemlerinden biri olan Çanakkale Zaferi ve Türk halkının ulusal direnişini yansıtan Milli Mücadele dönemini görsellerle ve dönemin ruhunu anlatan tarihi objelerle öğrencilere öğretmek ve milli bilinci yaşatmak üzere hazırlanan 1915’ten Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisini okulumuzda ağırladık.   

28 Şubat-1 Mart tarihlerinde yapılan etkinlik tüm okul öğrencilerini kapsayan bir sunumla başladı.  Öğrencilerimizin büyük bir heyecan ve ilgi ile gezdikleri sergide ise Çanakkale Savaşı’nda kullanılan gerçek savaş nesneleri, temsili şehitlik maketi, o döneme ait kıyafetlerle giydirilmiş askerler, Çanakkale Savaşı’nın ve Milli Mücadele döneminin ulusal direnişi örgütleyen halk kahramanları ve büyük komutanların maketleri ve onlara ait bilgiler, cepheye silah ve cephane taşınmasında kullanılan temsili kağnılar, fotoğraflar Türk tarihinin ulusal direnişini destansı bir dille öğrencilerimize yansıttı.

 
 

 

6;A - 6B sınıfları ile Eda Özen tarafından Sosyometri ve Kimdir Bu? rehberlik etkinlikleri gerçekleştirildi. 

 

4A sınıfı engellilerin günlük yaşamda hangi sorunlarla karşılaştığını, kullandıkları cihaz ve ekipmanların neler olduğunu, engelin yaşama hiçbir etkisinin olamayacağını yaptıkları çalışmalarla oyunlarla gösterdiler.