İlkokul Haberler

 
 

1453 PANORAMA MÜZESİ & İBB DÜZENLEDİĞİ ‘’İSTANBUL’UN FETHİ ‘’ KONULU RESİM YARIŞMASINDA ;

8B YİĞİT SARIÇİÇEK

8B CELAL EKŞİ ‘NİN ÇALIŞMALARI SERGİLENMEYE DEĞER GÖRÜLMÜŞTÜR.

ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUZ.

 

 

Bu yıl 15.kez düzenlenen Burhan Doğançay Resim Yarışması'nda ödüllerimizi aldık.
Öğrencilerimizi kutluyoruz.
5b Defne Özcan
7a Alperen Kıran
7b Nur Işık Şahin
8b Nisan Miroğlu

 
 

 30 Mayıs tarihinde 1. Bilim sanat Şenliğimizi Matematik, Fen bilimleri , Görsel Sanatlar ve Müzik zümrelerinin iş birliği ile  gerçekleştirdik.Gün boyu etkinlik ve yarışmalara katılan öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de öğrendiler.
 

 


 
 

 

‘’İLK ADIM ‘’KONULU RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILINDA

KATILAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ,VELİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
 

 

 
 

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engelli vatandaşlarımıza yönelik olumlu tutum geliştirilmesi, kamuoyunun konuya ilişkin farkındalığının arttırılması amacıyla Sayın Bakanımız tarafından haftanın anlam ve önemine dikkat çekmek üzere kaleme alınan engelliler haftası mesajı aşağıda sunulmuştur.

 
 

 

 

           SINIFLARIN KONU BAŞLIKLARINA GÖRE SEÇİLEN ETKİNLİKLER PRATİK MATEMATİK FİRMASI EĞİTMENLERİ TARAFINDAN 29/30 NİSAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

 
 

 

 

 

1921’de Milli Bayram Kanunu çıkarıldı.

1921’de Himaye-i Etfal Cemiyeti yani bugünkü adı ile “Çocuk Esirgeme Kurumu” kuruldu. Ailelerini savaşlarda kaybeden çocukların himayesi için ATATÜRK tarafından kurulan bu Cemiyet,  01 Ekim 1921 tarihinde faaliyete başladı. Kurtuluş Savaşı’nda sayısız yetim ve öksüz kalan çocukları cemiyet himayesine aldı. 23 Nisan denince akla şehit çocukları geliyordu.23 Nisanlarda bağış kampanyaları düzenlendi. Cemiyet binlerce şehit çocuğuna ulaştı.

Hakimiyet-i Milliye gazetesi 23 Nisan 1926’da “ Çocuk Bayramı” manşeti attı.  Böylece “Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nın adı konmuş oldu.

23 Nisan 1927 günkü Hakimiyet-i Milliye Gazetesi, 23 Nisan gününün kutlama programını açıkladı. Gazete,  çocukların gezmesi için ATATÜRK’ÜN kendi otomobilini  23 Nisan’da çocuklara tahsis ettiğini yazmaktaydı.

ATATÜRK “Çocuk Hakları Beyannamesine” imza atan ilk devlet adamlarından biriydi.

ATATÜRK, çocuklara sesleniyordu:  “ Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’’

Anlamı büyük olan bu bayram, bugün Dünya Çocukları’yla kutlanmaktadır.

Tüm Dünya Çocukları’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutluyoruz.

 

Berrin NALCI

Özel Doğan İlkokulu/Ortaokulu

Müdürü