Kayıt Bilgilendirme

 

 

2020 Özel Doğan İlkokulu 4. Sınıflarımız Bursluluk Sınav Sonuçları

 

 

 

  Ankara Üniversitesi desteği ile gerçekleştirilen Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği başarıyla tamamlandı. Okulumuzda yapılan etkinlikte, Ortaokul 6. Sınıflar kategorisinde CEREN ECE BAYKAL , İlkokul 3. sınıflar kategorisinden ise EMINE REYHAN DÖNMEZ en yüksek puanı almışlardır. 6AB sınıfları ve 3AB Bilişim Teknolojileri dersi  öğrencilerime teşekkür ediyorum.

Esen Ersan Sevdim-Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeni

 

 

 

 

 

 

Bilge Kunduz, bilgisayar bilimini ve bilgi işlemsel düşünmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulmuş, bu konudaki farkındalıkları attırırken eğlendirmeyi de önemseyen uluslararası bir etkinliktir. Bu etkinlik kapsamında, birçok ülke aynı dönemde öğrencilerin enformatik ile ilgili yetenekleri test eden çevrimiçi bir etkinlik düzenlenmektedir.

Etkinlikteki, kısa sorulara Bilge Kunduz görevleri denmektedir. Bu görevler, enformatik konusunda hiçbir ön bilgisi olmayan kişiler tarafından yanıtlanabilir. Bu görevleri çözebilmek için öğrenciler bildiklerini gözden geçirmeli, hesaplama yapmalı, karar vermeli, neden-sonuç ilişkisi kurmalı, analitik düşünme ve problem çözme gibi üst düzey düşünme becerilerini kullanmalıdır.

Bilge Kunduz etkinliği, sadece genç öğrencilere değil, tüm insanlara ulaşmayı hedeflemektedir. Herkesin her türlü teknolojik cihaza sahip olduğu günümüzde, insanları enformatik konusunda bilinçlendirmek son derece önem teşkil etmektedir. Etkili teknoloji kullanımının yanı sıra bilimsel olarak insanların teknoloji deneyimlerini arttırmak bilişim konusunda çalışanların hedefi olmalıdır.