2017-2018

 
Özel Doğan Ortaokulu, Nesin Matematik Köyü'nü ziyaret etti.
Matematiksel düşünebilme,soyutlama,çıkarım yapma, 
sonuçları öngörme ve planlama becerileri ; çağdaş insanlar için mutlak gereksinimlerdir. Bu amaçla yola çıkan Özel Doğan Ortaokulu Matematik Zümresinin gerçekleştirdiği Nesin Matematik Köyü Gezisine , 6.7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz katıldılar.Özel Doğan Ortaokulu öğrencileri , matematik eğitimlerini farklı bir boyuta taşıyarak İzmir Şirince köyündeki Nesin Vakfı'na ait olan Nesin Matematik Köyü'nde Prof. Dr. Ali Nesin ve genç akademisyenleri ile 5 - 8 Mayıs 2018 tarihleri arasında üç gün süreyle matematik ile ilgili çalışmalar yaptılar.
Doğal bir ortamda olmanın verdiği keyifle önemli çalışmalar gerçekleştiren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.
Öğrencilerimize farkındalık kazandıran Prof. Dr. Ali Nesin ve ekibine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.
 
   
   
    
 

Çanakkale... Beş parasız,silahsız,adeta umutsuz, zavallı dedikleri Türklerin kurtuluş noktası! Yokluktan var oluşun, umudun savaşına ev sahipliği yapan denizi boydan boya şehit kanına bulayan yüzlerce kilo mermiyi kaldıracak gücü veren, al bayrak düşmesin diye toprağa düşüren savaş! O topraklarda beliren, gün yüzüne çıkan bir umuttur Çanakkale! 
31 Mart-1 Nisan arasında 5A ve 5B sınıf öğrencileri ve velilerimiz ile geleneksel Çanakkale gezimizi gerçekleştirdik.
 

 

 
 
 

 

 
 

UNIQ MÜZE-Leonardo da Vinci sergisi fotoğraflarımız - Görsel Sanatlar - 21 Şubat 2018

 

 

 

 
 
  

Görsel Sanatlar / 16.01.2018 tarihinde Sabancı Müzesi Çinli sanatçı Ai Wei Wei’nin sergisini
gezdik. 

 
 

 Geleneksel hale gelen Cam Ocağı gezimizi 4-A ve 4-B sınıfı öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz camın şekil alma imkanlarını yakından görerek kendi eserlerini yarattılar.

 

 
 

Doğal ve Beşeri unsurların birlikte bulunduğu mekanda 5A-B sınıfları ile birlikte gezimizi gerçekleştirdik.

 

 

    

Mustafa Kemal Atatürk, her sınıfta,her evde,her şehirde ,her akılda,her Cumhuriyet çocuğunun kalbinde… Hiç değişmeyen bir yerde…  3-A sınıfı öğrencileri Avcılar Atatürk Evini ziyaret etti.

 
 

2 Kasım'da gerçekleştirilen Selimiye Çocuk Kütüphanesi gezi fotoğrafları.  

   

 
 

4AB sınıfları, 31 ekim günü Istanbul Itfaiye Muzesi'ne gziyaparak tarihi süreç içerisinde itfaiyenin gelişimini öğrendik. Istanbul'da çıkan yangınları yangınlarda kullanılan malzemeleri gördük. Osmanlı Devleti döneminde Istanbul'un kent dokusunu değiştiren yangınlara müdahale yöntemlerini zamanımıza kadar uzanan süreç içindeki gelişimini sorguladı. 300 yıllık geçmişi bünyesinde taşıyan müzeyi gezerek bilgilerimizi zenginleştirdik. 

 
 

18 Ekim tarihinde Sosyal Bilgiler dersi kapsamında 5A-B sınıfları ile Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı gezisi yapıldı.

 
 1900'lü yılların başında yapılan Atatürk'ün doğumundan ölümüne geçen yaşamının fotoğrafları, kullandığı giysiler ve eşyalar, 1.Dünya Savaşı 'ndan Milli Mücadele yıllarına ait yaşamını içeren Atatürk tabloları, devrimler ve Kurtuluş Savaşı'nı anlatan belgeler, ünlü ressamların yaptığı portreler ve tabloları, Atatürk'ün cenaze merasimi ile ilgili fotoğraflarını ilgiyle izledik. 
 

7A-7B Sınıfları Basın Müzesi Gezisi

 

 

  

3. sınıflarımız Göztepe Trafik Eğitimi Parkı 'nı ziyaret ettiler.