"Mezunu olduğum Doğan koleji ile bağımız hiçbir zaman kesilmedi.
Öğrenim hayatım süresince en çok saygı duyduğum ve sevdiğim öğretmenlerim Doğan'da oldu.
 
Hala daha görüştüğüm en iyi arkadaşlarımla Doğan'da tanıştım
Okulumuzun mezunlar derneği başkanı olarak ,mezunu olarak ve aynı zamanda da bir velisi olarak iletişimimiz devam etmektedir.
 
Öğrenimin ancak mutlu bir eğitim süreci ile başarıya ulaşabileceğini düşündüğüm için çocuklarımında doğan kolejin'de başarıya ulaşacağına inanıyorum.
 
Mutlu öğrenci + başarı + mutlu veli = Doğan Koleji"
 
Saygılar
DAGHAN

    "NEDEN BİR TANEMİ BENİ EĞİTEN OKULA VERDİM?

1997 yılı Özel Doğan Koleji mezunuyum, 2009 doğumlu kızım Sandra’yı 2012 Nisan ayından beri Özel Doğan Koleji Anaokuluna gönderiyorum.

Anaokulu müdürümüz Okşan Hanım arayıp kızımı neden tekrar benim eğitildiğim kuruma göndermeyi tercih ettiğimi sorduğunda, bir gün öncesinde ilkokul müdürü benim eğitimime katkıda bulunan Berrin Öğretmenimle yaptığımız görüşmede kendisine ilettiğim cümleler geldi hemen aklıma, ben de aynılarını paylaşmaya karar verdim.

Kızım 3,5 yaşındayken okula gitmek istiyorum diye evde ağlamaya başladığında nereye göndersem diye düşünürken; niye boşuna başka macera arıyorum ki anaokuluna da beni eğiten Özel Doğan Kolejine göndereyim Allah izin verirse bu kurumda eğitim hayatına devam etsin dedim. Ve ufak da olsa acaba değişiklik var mıdır soru işaretleriyle kızımı alıp OKULUMA gittim.

Kapıdan içeri girer girmez aile sıcaklığının hala hissedilebilir olduğunu okulun yıllar içinde gelişim de değişimlerine rağmen aile sıcaklığının devam ettiğini algıladım. Anaokulu öğretmenlerimizin sevgi dolu tavırlarıyla hiç zorluk çekmeden ilk günden itibaren 3,5 yaşındaki kızım tam gün eğitime başladı . Bu sene anaokulundan mezun olmak üzereyiz ben bile öğretmenlerimizden ayrılacağımız için üzülmeye başladım..

Özel Doğan Koleji öğretmenleri bugün benim kişiliğimin oluşmasında ailemden sonra en etkili olan kişilerdir, her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Hayatımı Özel Doğan Kolejinin bana kazandırdığı İngilizce sayesinde merkezi yurtdışında bulunan çok uluslu bir şirkette dış ticaret mesleği ile kazanıyorum, okulumun bana verdiği eğitim ve SOSYAL DESTEK ile İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümünü kazandım.

Eğitimden ziyade adeta aile şefkati ile aksadığım her an elimden tutarak daha güçlü adım atarak devam etmeme destek oldular. Yinelemek istiyorum bana verdikleri destek ve şefkatle, gösterdikleri birebir ilgi ile bugün bulunduğum konuma gelmemi sağladılar. Kendilerine binlerce teşekkür ederken kızımı da %100 güvenle Özel Doğan Ailesinin şefkatli kollarına teslim etmenin huzurunu yaşıyorum.

Biliyorum ki Özel Doğan Kolejinde öğrencilere bilimsel eğitim en iyi şekilde verilirken, ülkenin tarihsel ve kültürel değerlerine sahip çıkarak bilinçli değer yargıları ve sosyal algıları, farkındalıkları gelişmiş BİREYLER yetiştiriliyor.

Anaokulundan mezun olmak üzere olduğumuz bugünlerde kızımın sosyal alandaki faaliyetlerindeki farklılıkları da gözlemlediğimde ne kadar doğru bir seçim yapmış olduğum konusunda ister istemez kendimle gurur duyuyorum. Ve bir kez daha, bu defa dışardan gözlemleyerek şahit oluyorum ki bu aileden farkındalığı yüksek, bakış açısı geniş, çözüm odaklı…

ve daha birçok iyi nitelikli bireyler yetişiyor…

Özel Doğan Koleji ailesinin tüm üyeleri hepinize teker teker binlerce teşekkürler, bana kazandırdıklarınız ve varlığınıza kızımı gönül rahatlığıyla ellerinize teslim edebilmemi sağladığınız için… "

Sevgi ve Saygılarımla
Karin Parpinci

    "1985 yılında kurulan kurumumuzda ilköğretim 1.sınıfa 1989 yılında başladım.

Eşim Gözde ile ilköğretim yıllarından başlayan ve lise bitimine kadar süren arkadaşlığımızı mutlu bir evlilik ile sürdürüyoruz.

Ayrıca mezun olduğum okulumda 2009 yılından bu yana müzik öğretmenliği görevime de büyük bir şevk ve keyifle devam etmekteyim. Safkan "DOĞAN" çocuğu olan oğlumuz Toprak iki yıldır anaokulumuzda değerli öğretmenlerine ve Sayın Müdürümüz Okşan Olfaz'a emanet.

Gözümüz hiç arkada değil çünkü aile ortamında öğrenimine devam edecek ve Atatürk Türkiyesinde verimli bir birey olacak.

Üstelik sırada kardeşi Yaprak var. Hepinize çok güveniyoruz! Hepinizi çok seviyoruz..."

Emre YALÇIN

    "Sevgili Doğan Koleji Ailesi,

1993-2000 yılları arasında aldığım orta okul ve lise eğitim ve öğrenim hayatıma 2000-2004 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde devam ettim. Mezun olduktan sonra Türkiye’de bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren özel bir şirkette iş hayatına atıldım. 2005-2007 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünde yüksek lisas eğitimimi tamamladım. Eğitim ve öğrenim hayatımdan tamamen farklı bir alanda çalışıyor olmanın getirdiği zorluklara rağmen kişisel merak ve ilgim sayesinde çeşitli görevlerde çalışarak bugün aynı şirketin hizmet satışlarından sorumlu Satış Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum okulumdan mezun olduğum 2000 yılı sanki daha dün gibi taze. İlerlemesine engel olamadığımız ve şimdiye kadar hızla akan zamanı düşündükçe, aslında bu aile içinde kazandığım bilgi ve temel tecrübelerin bana hayat yolunda farkında olmadan gösterdiği rehberlik ve sağduyuyu göz ardı etmenin mümkün olamayacağını söyleyebilirim. Neler getireceği belli olmayan hayatın zorlu yollarına bu aile içinde kazandıklarım ile atılmış olmaktan çok ama çok mutlu ve bir o kadar da onurluyum.

Eski mezun olarak sevgili kızım Ece Kıroğlu ’nu da aynı disiplin, eğitim ve öğretim anlayışı ile yetişmesi sürecinde, hiç düşünmeden Doğan Kolejin ’de hayata gözlerini açmasını istemem ve Anaokuluna getirmem de Doğan Ailesinin benim üzerimdeki emeğinin haklı sebebi olduğunu da belirtmek yanlış olmayacaktır. Ece’yi her okula bırakmam sonrasında gözümün hiç arkada kalmadan, sanki kendi evime bırakıyorum hissi herhalde başka bir okulda okuyor olsaydı bu derecede rahat olamayacağımı düşündürtüyor bana.

Doğan ailesinde kazanılan en önemli değerlerler ile temelleri atılan güçlü ve özgüveni tam miniklerin uzman ve sevgi dolu eğitim kadrosu ile yetiştirileceğine o kadar eminim ki, minik yavrulara kazandırılan bu d eğerler sayesinde çocukların neye hangi önceliği vereceğini öğretirken, Onların vicdanlarının temelini de oluşturacaktır. Kişiliklerine bütünlük verecektir. İnsanlara yardım etmesini sağlayacak ve kendi ayakları üzerinde durmasına yardımcı olacaktır. Yanlış ve doğru davranışı birbirinden ayırt etmesini olanaklı kılarken, en önemlisi, yaşamın mut lu bir yolculuk olmasını sağlayacaktır.

Okul Öncesi dönem, yaşamın temelini teşkil eder. Çocukları hayata hazırlar. Aynı yaştaki çocukların genel gelişim özellikleri o yaş grubundaki çocuklar için ortaktır. Ancak her çocuğun kendine özgü olduğunu her zaman hatırlayarak, saygı duyarak gelişimlerini izleyerek yön vereceğine emin olduğum Doğan Ailesi’ne de benim üzerimde emeği olan saygı değer öğretmenlerim gibi, kızım Ece’ nin de gelişimi için çaba gösteren, O’na bir evlat şefkati ve hassasiyeti ile yaklaşan, eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmenleri ve okul personeline teşekkürü bir borç bilirim.

Temennim, hem kızım hem de şuan bir yaşında olan oğlumun Doğan Kolejinde eğitim hayatlarındaki ilk adımın alacakları kaliteli eğitim sayesinde hayal ettiğim en iyi üniversitelere doğru devam etmesi ve gelecekte Doğan Ailesi içinde kazanacakları en insani ve temiz duyguların Atatürkçü eğitim anlayışı ile yapılandırılarak bu ülkeye kazandırılacak değerler olmalarıdır.

Okul yılları bir tatlı anı olarak geride kalırken, asıl zorlu ve sürprizlerle dolu hayat yolunda şimdiden tüm minik yavrularımıza başarı dolu bir gelecek diliyorum.
Saygılarımla."

Ece Kıroğlu - Can Kıroğlu

   

“4 yaşındaki kızım için iyi bir anaokulu arıyorduk ve her anne baba gibi fazlasıyla seçiciydik. Hem iyi eğitim almasını, hem de sıcak bir ortamda bu ilk okul deneyimini yaşamasını istiyorduk.

Ama günümüzde bu kriterleri sağlayan ve Atatürkçü eğitimin dışına çıkmayan okul bulmak oldukça zor.

Daha sonra aklımıza çocukluk yıllarımın 5 senesini geçirdiğim, ilkokul eğitimimi aldığım Özel Doğan Koleji geldi.

Bildiğim, güvendiğim, eğitim hayatımın temel taşlarını oluşturduğum bu okulun kızım için en doğru tercih olduğunu düşündüm.

Ve eminim ki kızım Özel Doğan Koleji ailesinin bir parçası olarak aldığı eğitim ve öğretimle gelecek için faydalı bir birey olacak. “

Onur ÖZEKER