TENEFFÜSLERİ ETKİLİ DEĞERLENDİRME ETKİNLİKLERİ

 

  

 
 

 

1AB -2AB TENEFFÜS DEĞERLENDİRME ETKINLIGI GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI "BENIM BIR BEBEĞİM VAR"
 

1AB sınıfları yaptıkları eğlenceli yarışma ile teneffüslerini etkili değerlendirip keyifli vakit geçirdi.

 
 
 

1AB sınıfları Balkız'ın Öyküsü adlı interaktif öyküyü uygulayıp canlandırmasını yaptılar. 
 

1AB sınıfları üçgen peynir dilimleri etkinliği ile teneffüslerini etkili değerlendirdi. 

    

Teneffüs saatlerini etkili değerlendirmek amacıyla öğrencilerimizle "Uçak" etkinligini gerçekleştirdik. Bu etkinliğe göre bir ebe diğer arkadaşlarını ebeliyor, ebe olan çocuğun ise ebeliği diğer arkadaşının onun bacak arasından geçmesi ile bozuluyor.

 
 

1.sınıflar havaların soğumasıyla birlikte teneffüsleri etkili değerlendirme etkinliklerine başladı. 20-26 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası için etkinlikler hazırlayarak sınıf içi faaliyetlerde de konunun önemine değindiler. 
 
 

 

 
 

  Kış mevsimi etkinlikleri çerçevesinde soğuk havalarda teneffüste bahçeyi kullanmayan ilkokul öğrencileri için öğretmenlerimizden Ceren Kaşka ile Figen Güleroğlu okulumuzun lokal katında teneffüsleri etkili değerlendirme etkinlikleri düzenlemektedir. Dikkat ve konsantrasyonu sağlama, ortak hareket edebilme, bedensel koordinasyonu geliştirme gibi becerilerin gelişimine yönelik olan etkinlikler grup olarak işlenmiştir.  

      Aynı zamanda atık kağıtların da kullandığı Japon kağıt katlama sanatı olan Origami çalışması yapılmaktadır. Origami bir parça kağıt ve hayal gücü kullanılarak neler yaratılabileceğini öğrettiği için, çocuklar için hem öğretici, hem de eğlendirici bir oyun gibidir. Üstelik çocuklar origami ile oyun oynuyormuş gibi hissederlerken, origami çalışmaları çocuklarda öğrenme yeteneğinin gelişimine ve onların yaratıcılık potansiyellerinin ortaya çıkmasına olumlu yönde etki eder. Kağıdın farklı biçimlerde katlanmasıyla ortaya çıkarılabilen figürler, çocuklarda başarma hissini güçlendirir.