Search

Tarihçemiz

Doğan Koleji,

Üsküdar Doğancılar semtinde aile mülkü olan arazi üzerine kurulmuş ve adını bu semtten almıştır. Mehmet Ali Gülan, Cahit Gülan, merhum Adil Gülan, Cem Gülan, Aydın Gülan ve Alp Gülan tarafından kurulan şirket,

01 Ekim 1985 tarihinde “Özel Doğan Eğitim Tesisleri Ltd.Şti” adıyla tescil edilmiş 90’lı yıllarda Cenk Gülan ve Deniz Gülan’ın da katılımıyla yönetim genişletilmiştir.

1985-1986 öğretim yılında 2 hazırlık ve 4 ilkokul sınıfı ile hizmet vermeye başlayan okulumuz hızlı bir gelişme göstermiştir.

1987-1988 öğretim yılında şimdi İlköğretim okulu olarak kullanılan bina yaptırılmış ve 1988-1989 öğretim yılında Lise bölümü bu binada öğretime başlamıştır.

Temel eğitimin 8 yıla çıkarılması sonucunda sınıf sayılarında farklılık oluştuğu için 2000-2001 öğretim yılında Lise ve İlköğretim okulu binaları değiştirilmiştir.

İlköğretim okulumuzun bulunduğu binada ve arka girişimizde bulunan 1995-1996 öğretim yılında inşa edilen üçüncü binada çeşitli ilave ve düzenlemeler yapılarak şu anda Anaokulu arka giriş binasında, ilköğretim okulu bahçe içindeki binada ve Lise bölümü Doğancılar Caddesi üzerindeki binada olmak üzere Doğan Koleji kompleksi oluşturulmuştur.

Kurumsal

Okulumuzun temel amacı;

Öğrencilerimizi araştırmaya yönelik, yaratıcı ve bilimsel görüşe bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir.

Eğitim kalitemizi arttırmak için okulumuz sürekli bir değişim ve gelişme sürdürmektedir. Kitap sayısı ve içerik kalitesi her yıl arttırılan kütüphane, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları, spor salonu, resim ve müzik dershaneleri, bilgisayar dershanesi, yabancı dil derslerinde görselliği güçlendiren VCD ve Video izleme odası, 150 kişilik konferans ve tiyatro salonu ile eğitim desteklenmektedir.

Bilgi-işlem merkezinde öğrencilerin öğrenim ve kişilik gelişmeleri düzenli olarak izlenmekte ve değerlendirilmektedir.

İlköğretim okulumuzun bulunduğu binanın üst katında; başarılı bir eğitim ve öğretimin huzurlu, sağlıklı ortamlarda yapılabileceği gerçeğinden yola çıkılarak düzenlenen, güzel bir İstanbul ve Boğaz manzarasına sahip öğrenci lokali bulunmaktadır.